Цебриківська рапсодія.

Віктор Баранський, Микола Скорик, Віталій Саутьонков

Віктор Баранський, Микола Скорик, Віталій Саутьонков

Наприкінці листопада минулого року на прохання громади Великомихайлівщини Одеської області громадському руху «За всю Одесу!» вдалося стати учасником унікального процесу створення Цебриківської об’єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області.
Постановою Центральної виборчої комісії від 18 серпня 2017 року №164 «Про перші вибори депутатів сільських , селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року» прийнято рішення:
1. Призначити на неділю, 29 жовтня 2017 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.
2. Оголосити з 9 вересня 2017 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених пунктом 1 цієї постанови.
Перші вибори відбулися із призначенням їх Центральною виборчою комісією, відповідно до п.7 ст.14 Закону України «Про місцеві вибори», 29 жовтня 2017 року, в результаті яких перемогу у виборах здобула кандидат Матрос Тетяна Іванівна, набравши 451 голос, випередивши іншого кандидата на 15 голосів.
Відповідно до п. 5 ст. 11 Закону України Про місцеві вибори», виборчий процес завершується через 15 днів після дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів у порядку, передбаченому Законом.
Результати виборів до Цебриківської селищної ради Цебриківської об’єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області оголошені 10 листопада 2017 року у громадсько-політичній газеті Великомихайлівського району Одеської області «Єдність», що є місцевим інформаційним офіційним ресурсом.
Від так 25 листопада 2017 року виборчий процес у Цебриківській об’єднаній територіальній громаді Великомихайлівського району Одеської області завершено.
Здавалось би — банальні речі. Відбулися вибори. Є результат. Але, насправді, це унікальна подія для Одещини.
В серйозній боротьбі народжена об’єднана територіальна громада.
Як і в звичайному житті, на заваді її появи на світ стала фатальна хвороба у вигляді корупції. Але в Цебріково вдалося її подолати.
Корупція по виборах у Цебріково має конкретні прізвища: Саутьонков, Деревянко, Стемковська, Маличева.
По останній приведу витяг із акту порушень виборчого права, наданий членами комісії для правозахисної роботи:
«06 грудня 2017 року , перебуваючи у місці засідання Цебріковської селищної територіальної виборчої комісії Цебріковської об’єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області , …, з метою унеможливлення порушення виборчого права громадян, реалізованого 29 жовтня 2017 року, під час виборів до Цебриківської сільської територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області, члени комісії склали цей акт про ПОРУШЕННЯ ВИБОРЧОГО ПРАВА громадянкою Маличевою Ольгою Дмитрівною, паспорт виданий 09 червня 2000 року Енергодарським МВ УМВС України в Запоріжській області СВ 216925, адреса реєстрації: Одеська обл., Великомихайлівський район, смт Цебрікове, вул. Ювілейна, буд.1 із 21 листопада 2017 року (тел.0975976518) , що знайшло свій прояв у наступному.
Відповідно до ч.1 ст.21 Закону України «Про місцеві вибори», до складу виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення відповідних місцевих виборів, можуть входити громадяни України, які мають право голосу на цих місцевих виборах. Відповідно до абз.4 ст.3 Закону України «Про місцеві вибори», право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до ст. 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.
Відповідно до інформації про дату реєстрації гр. Маличевої Ольги Дмитріївни, отриманої в Одеському окружному адміністративному суді під час слухання судової справи № 815/6140/17 (с. Танцюра К.О.), члени Цебріковської селищної територіальної виборчої комісії Цебріковської об’єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області отримали підтвердження факту реєстрації гр. Маличевої О.Д. у с. Цебрикове Великомихайлівського району Одеської області із 21 листопада 2017 року. Від так, приналежність гр. Маличевої Ольги Дмитрівни до об’єднаної територіальної громади села Цебрикове Великомихайлівського району Одеської області на день виборів, день реалізації виборчого права не підтверджується, а час виникнення виборчого права днем волевиявлення (29 жовтня 2017 року) не охоплений. Від так виборче право як таке, що не існувало станом на 29 жовтня 2017 року , гр. Маличева О.Д. собі присвоїла сама.
Не маючи наміру законної діяльності у статусі члена комісії та голови за призначенням, станом на 06 грудня 2017 року гр. Маличева О.Д. не приступила до виконання повноважень, та не склала присягу, відповідно до ч.3 ст.20 Закону України «Про місцеві вибори».
З огляду на зазначене, керуючись ст. 70 Конституції України, п.3 ч.1 ст.12, ч.3 ст.20 , ч.1 ст. 21 Закону України «Про місцеві вибори», члени Цебріковської селищної територіальної виборчої комісії Цебріковської об’єднаної територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області у складі дев’яти осіб 06.12.2017 року фіксують:
1. Факт порушення виборчого права гр. Маличевою Ольгою Дмитріївною у спосіб його самовільного присвоєння відносно місцевих виборів до Цебриківської сільської територіальної громади Великомихайлівського району Одеської області від 29 жовтня 2017 року .
2. Факт входження гр. Маличевої Ольги Дмитрівни в склад Цебриковської сільської територіальної комісії Великомихайлівського району Одеської області, в тому числі і на правах голови комісії, визначається комісією таким, що ставить під сумнів легітимність її діяльності.
3. Факт не складання присяги гр. Маличевою О.Д. із 21 листопада 2017 року по 06.12.2017 року (дата складання цього акту)».
Хіба не виклик суспільству воюючої країни призначення членом виборчої комісії особи, народженої в країні-агресорі? Після викриття агента «Лоліти», в політичній палітрі України, не потрібно бути експертом , щоб віднайти автора подання на Маличеву О.Д. Звичайно ним буде депутат від політичної сили агента «Лоліти». У випадку по Цебріково ним став депутат Одеської облради від політичної партії «Блок Петра Порошенка» Микола Миколайович Дерев’янко, директор ТОВ «Коланд».
Однак, посади в новоствореному органі місцевого самоврядування Микола Дерев’янко вирішив розподіляти не сам, а у тісній співпраці із Саутьонковим Віталієм Миколайовичем, «де-факто» безпартійним, але…
Віталій Саутьонков , за офіційною інформацією, є заступником директора ТОВ «Сапсан Трансшип», кінцевим беніфіціариним власником якого виступає Андрєєва Галина Сергіївна, дружина Баранського Віктора Сергійовича, який, також, за офіційною інформацією не представляє «Оп..облок» в Одеській обласній раді. В реальності ж усе навпаки. І Саутьонков, і Баранський фактично є представниками незмінної влади Одеської області- влади Партії Регіонів, тобто «Опозиційного блоку», тобто блоку, який є владою, а не опозицією в Одеській області.
Вибори у Цебріково, де переможцем стала не політична сила, керована з центру, а- місцева еліта (некерована, новітня, представлена альтернативними до провладних політичними силами, зі стійкими сталими переконаннями) серйозний дзвіночок для «незмінної влади» в регіоні.
«Они больше не решают», -дедалі частіше шепочуть одесити в місцях дозвілля , які стали своєрідними політичними клубами. «Они здесь не решают»,- пишуть навіть «кишенькові» судді навіть у куплених вдаваними «опозиціонерами» рішеннях.
Цебріківська рапсодія. Нове політичне явище, виплекане реальним волевиявленням людей.
На заваді її звучання в ефірах телебачення Одещини стоїть редакційна політика власників телеканалів, направлена швидше на приховування приємної для вух Народу мелодії.
Цебриківська рапсодія…
Приглушена для наших із вами вух, прихована від нашої уваги, лише розпочала своє звучання. І щось підказує, що саме вона дуже несподівано для «молодого бомонду» псевдо опозиціонерів стане маршем Шопена політичної сили, до якої вони бояться себе публічно віднести.

Неоніла Ткаченко, правозахисник громадського руху «зЗа всю Одесу!»

На ту же тему
Поделитесь своим мнением

Пожалуйста, зарегистрируйтесь, чтобы комментировать.

"За всю Одессу!" © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх