Кадровий безлад на Одещині.

Кадровий конкурс

Кадровий конкурс

Заява про встановлення факту
порушення умов та порядку проведення конкурсу
на посаду першого заступника голови
Великомихайлівської райдержадміністрації
Одеської області від 25 жовтня 2017 року,
які вплинули на його результати

Голові Національного агентства України
з питань державної служби
Ващенко Костянтину Олександровичу
01601, Київ, вул. Прорізна, 15
е-mail: zagal@nads.gov.ua
254 06 00 (приймальня )
279-05-29 (факс)
тел.:279-57-90 (відділ документального
забезпечення і контролю за виконанням )

(подається на реалізацію конституційного права брати участь в управлінні державними справами , гарантованого ст.38 Конституції України)

Інформуємо, що, керуючись ст.ст. 34, 38 Конституції України, ст.21 Закону України «Про запобігання корупції», Указом Президента України від 15 вересня 2005 р. № 1276 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 р. № 1378 «Деякі питання забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», Концепцією сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, затвердженою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 р. № 1035, з метою забезпечення дотримання принципів державної служби, визначених ст. 4 Закону України «Про державну службу», на вимогу громадських діячів смт Велика Михайлівка Одеської області, 25 жовтня 2017 року о 09.00 год правозахисна група Громадського руху «За всю Одесу!» Громадської організації «Громадська ініціатива південного регіону» прийняла участь у конкурсі на посаду першого заступника голови райдержадміністрації (категорії «Б»), та здійснила відео фіксацію його проведення.
Із появою на місці, із перших хвилин роботи конкурсної комісії, виявила та зафіксувала присутність в залі засідання комісії, та вплив на роботу конкурсної комісії по призначенню на посаду першого заступника голови райдержадміністрації (категорії «Б»)- депутата Одеської обласної ради від Блоку Петра Порошенка –Дерев’янка Миколи Миколайовича. Останній діяв в інтересах кандидата на посаду — громадянина Райчева В’ячеслава Радіоновича , що не приховував.

Кадровий конкурс - депутат Дерев’янко

Кадровий конкурс — депутат Дерев’янко

Депутат знаходився в залі для проведення конкурсу на заміщення вакантної посади першого заступника голови Великомихайлівської районної державної адміністрації, сидів за столом, де працювала конкурсна комісія, давав вказівки членам конкурсної комісії відносно порядку та процедури проведення конкурсу, формулював ситуаційні завдання для конкурсантів.
Своєю присутністю, підтримкою та впливом на конкурсну комісію депутат Одеської обласної ради від Блоку Петра Порошенка — Дерев’янко Микола Миколайович сприяв призначенню на посаду Райчева В’ячеслава Радіоновича, який , не приховуючи стосунки із лобістом, назвав його «своїм».
Зазначене зафіксовано на відео, що додається.
Присутність «своїх» кандидата Райчева В.Р. при проведенні кадрового добору, формулювання «своїми» завдань, та участь у співбесіді, є істотними умовами, які вплинули на результати конкурсу, та свідчать про порушення при проведенні конкурсу базового принципу політичної неупередженості.

Виявлена ситуація впливу політичної особи на кадрове рішення викликає занепокоєння громадськості Одещини, з огляду на особливу чутливість суспільства до системних кадрових помилок , внаслідок добору на державну службу за політичними вподобаннями, та обумовлена важливістю посади першого заступника голови райдержадміністрації як такого, що виконує надважливі обов’язки, визначені головою райдержадміністрації, персональною відповідальністю за доручені йому ділянки роботи, відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

Із метою приховування даного факту впливу депутата, унеможливлення фіксації його відео доказами відповідно до абз.2 п.23 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №246 «Про затвердження порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» , кандидат на посаду першого заступника голови – Райчев В’ячеслав Радіонович, зайшовши до кабінету для проведення конкурсу, в агресивній формі почав лаятися на осіб, що здійснювали відео фіксацію заходу, вимагаючи припинити зйомку. Перебуваючи в стані крайнього нервового збудження, на початку проведення конкурсу, в присутності інших кандидатів, членів комісії, журналістів та представників громадськості, вилаявся нецензурною лайкою на правозахисника Громадського руху «За всю Одесу!» Громадської організації «Громадська ініціатива південного регіону» Неоніли Ткаченко, застосувавши дослівно наступне формулювання: « Утителька, бл#дь!» В свою чергу, Неоніла Ткаченко відкрито звернулась до кандидата із вимогою поважати Конституцію України, що дозволяє збирати інформацію відносно публічної діяльності органів державної влади, прозорої діяльності держслужбовця із моменту призначення (п.9 ч.1 ст.4 Закону України «Про державну службу»). Особливо — при виявленні фактів впливу на кадровий добір в органи державної влади.

Зазначений факт непристойного висловлювання на адресу жінки-правозахисника в приміщенні Великомихайлівської райдержадміністрації Одеської обласної ради (в залі роботи конкурсної комісії за адресою: 67100, Україна, Одеська область, смт Велика Михайлівка, вул. Центральна,123), демонстрації зневаги та апатії, викликає занепокоєння стосовно психічного стану кандидата, та його фізичної спроможності несення публічної служби в інтересах держави; є актом неприпустимої дискредитації авторитету органу державної влади.

Своєю поведінкою під час проведення конкурсу кандидат Райчев В.Р., ще до призначення, продемонстрував відсутність моральних та ділових якостей державного службовця, необхідних для належного виконання обов’язків, свою зневагу до прав і свобод людини і громадянина, честі та гідності, а також до держави, ставлення до громадськості, захисту прав людей, та подальшої роботи, які, відповідно до ст.61 Закону України «Про державну службу», зобов’язаний відстоювати. Застосовуючи непристойну риторику, та закритість своєї діяльності, Райчев В’ячеслав Радіонович виявив свою неспроможність прозорого та адекватного спілкування із суспільством та громадянами України, посягнувши на службову дисципліну.

Водночас, аморальне діяння кандидата під час проведення конкурсу, залишився поза увагою конкурсної комісії, яка, в свою чергу, перебуваючи під впливом депутата Одеської обласної ради Дерев’янка Миколи Миколайовича, прийняла необхідне йому рішення щодо Райчева В.Р.
Водночас, рішення конкурсної комісії про призначення Райчева В’ячеслава Радіоновича на посаду першого заступника голови Великомихайлівської райдержадміністрації Одеської області підлягає скасуванню з підстав впливу на конкурсну комісію депутата Одеської обласної ради Миколи Дерев’янка, та перемоги у конкурсі кандидата, що під час його проведення здійснив аморальний вчинок, порушив службову дисципліну, правила етичної поведінки.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.38 Конституції України, ст.21 Закону України «Про запобігання корупції», п.68 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №246 «Про затвердження порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» прошу:
1. Скасувати рішення конкурсної комісії , утвореної головою Великомихайлівської райдержадміністрації Одеської області, відносно конкурсу на посаду першого заступника голови Великомихайлівської райдержадміністрації Одеської області , що відбувся 25 жовтня 2017 року.
2. Відсторонити від участі в конкурсі кандидата на посаду — Райчева В’ячеслава Радіоновича за вчинення ним діяння, що дискредитує орган державної влади.
3. Забезпечити призначення на посаду кандидата, який за своїми професійними, діловими та етичними якостями здатний та заслуговує обіймати посаду першого заступника голови Великомихайлівської районної адміністрації Одеської області.
4. Про прийняте рішення за цією заявою — поінформувати.

Додаток:
1. Флешносій із відео фіксацією проведення конкурсу від 25 жовтня 2017 року.

Голова громадського руху
«За всю Одесу!» Андрій Сидоренко

На ту же тему
Поделитесь своим мнением

Пожалуйста, зарегистрируйтесь, чтобы комментировать.

Виджеты

Это место для ваших персональных виджетов. Ставьте из админки - рубрики, архивы, метки, календарь, свежие комментарии, произвольное меню и др.

Свежие записи
"За всю Одессу!" © 2018 ·   Войти   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх